tel. 537 909 013

CZYSZCZENIE DYWANÓW

Wykonywane przez nas czyszczenie dywanu składa się obowiązkowo z trzech etapów: bezpyłowe trzepanie urządzeniem Kirby, czyszczenie prepsprayem oraz czyszczenie parowe.

1. Trzepanie dywanów urządzeniem Kirby
Prania dywanów rozpoczynamy zawsze od dokładnego trzepania dywanu bądź wykładziny za pomocą urządzenia Kirby Avalir 2. Specjalna turboszczotka czyści dywan z bardzo dużą siłą i prędkością uderzanego powietrza. Jest to etap obowiązkowy, gdyż pranie dywanów z zalegającym piaskiem, kurzem czy pyłem może co najwyżej wbić lotne zabrudzenia w głąb runa. Powierzchnię dywanu czyścimy wielokrotnie, aż do całkowitego usunięcia wszystkich zanieczyszczeń. Kurz, piasek, sierść zwierząt, roztocza i ich odchody, pył i inne drobne cząstki są całkowicie pochłaniane przez antyalergiczny filtr HEPA+. Trzepanie odbywa się całkowicie bezpyłowo - żadne drobne cząstki nie wydostają się z powrotem z odkurzacza. Dokładne trzepanie dywanu jest niezwykle ważne, gdyż to jedyny sposób, by usunąć zanieczyszczenia takie jak piasek, pył, kurz czy sierść zwierząt.
Większość firm konkurencyjnych pomija ten etap czyszczenia dywanu, przyjmując, że brud zostanie wypłukany w trakcie prania ekstrakcyjnego. Jest to błąd, gdyż zabrudzenia te w trakcie prania zostaną wstrzyknięte w głąb dywanu i pozostaną w nim po zakończeniu czyszczenia. Choć nie będzie ich widać, dywan szybko zacznie brudzić się ponownie...

2. Spieranie zabrudzeń i plam z dywanów
Na powierzchnię pranego dywanu nanosimy specjalistyczny środek czyszczący (prespray), którego zadaniem jest oddzielenie cząstek brudu od włókien dywanu lub wykładziny. Dobieramy środek właściwy dla typu tkaniny i stopnia zabrudzenia dywanu. W miejscach szczególnie zabrudzonych aplikujemy miejscowo odplamiacze, mające na celu wywabienie bądź rozpuszczenie odbarwień.
Czyścimy dywan szczotką (ręcznie lub mechanicznie) do momentu usunięcia wszystkich widocznych zabrudzeń i plam.

3. Pranie gorącą, suchą parą
W ostatnim kroku wykonujemy praniedywanów odkurzaczem parowym. Korzystając z parownic, zużycie wody w procesie czyszczenia jest niższe o nawet 90-95%. Wodę, która w przypadku standardowego czyszczenia jest konieczna, do rozpuszczenia zabrudzeń zastępuje bowiem sucha para, przenikająca strukturę powierzchni. Jej wysoka temperatura (145-180° C) umożliwia rozpuszczenie najtrudniejszych plam i skuteczną dezynfekcję, a siła uderzenia pomaga oderwać zanieczyszczenia. Parownica wytwarza parę suchą – zawierającą w swoim składzie 5-6% wody, o bardzo wysokich właściwościach przenikania struktury powierzchni i dezynfekcji. SUCHA PARA doskonale radzi sobie z ciężkimi do usunięcia zabrudzeniami typu tłuszcze, oleje, białka, kleje, graffiti, guma do żucia oraz stanowi skuteczny środek w usuwaniu odpornych na preparaty chemiczne i dezynfekcyjne: szczepów bakterii (w tym: salmonelli, listerii, gronkowca i paciorkowca), wirusów, drożdży, grzybów i pleśni, roztoczy i pluskiew.

Największą przewagą używania parownicy (myjki parowej do podłóg) nad odkurzaczem piorącym i czyszczeniem ekstrakcyjnym jest możliwość usunięcia nawet ciężkich zabrudzeń z powierzchni tekstylnej bez jej przemaczania. I ten czynnik jest szczególnie ważny w przypadku braku możliwości wysuszenia dywanu, wykładziny podłogowej, podłogi, czy tapicerki w krótkim czasie (np. podczas czyszczenia tapicerki auta w okresie zimowym). Drugą bardzo ważną zaletą używania parownicy do podłóg i dywanów jest możliwość dezynfekcji powierzchni tekstylnej i usunięcia z jej wnętrza wszelkiego rodzaju groźnych dla zdrowia alergenów, roztoczy, pleśni i grzybów, których nie pozbędziemy się w wyniku natryskiwania podłogi lub innej powierzchni wodą z detergentem. Myjka parowa do podłóg pomoże Ci w codziennych obowiązkach I kolejny jakże ważny aspekt przemawiający za użyciem myjki parowej do podłóg (odkurzacza parowego) – podawanie detergentu tylko i wyłącznie w miejscach, której wymagają wzmocnienia procesu czyszczenia suchą parą (plamy, stare i ciężkie zabrudzenia, pozostałości gumy do żucia), a nie jak w przypadku odkurzacza piorącego, kiedy to w trakcie całego procesu czyszczenia stosowany jest roztwór wody ze środkiem chemicznym.

4. Po zakończeniu czyszczenia istnieje możliwość zabezpieczenia dywanu specjalnym preparatem antyalergicznym. Korzystamy z wiodących środków dostępnych na rynku.

Specjalistyczne środki do prania dywanów
Dysponujemy szeroką gamą profesjonalnych preparatów do prania dywanów i tapicerki. Każdorazowo dobieramy środki odpowiednie do rodzaju czyszczonej powierzchni oraz stopnia jej zabrudzenia.
Specjalistyczne czyszczenie dla alergików i małych dzieci wykonujemy w pełni bezpiecznymi preparatami wytwarzanymi na bazie składników roślinnych. Środki te nie zawierają pestycydów, środków zapachowych, rozpuszczalników, substancji lotnych VOC, przez co mogą zostać wykorzystane w pomieszczeniach zamieszkałych przez osoby nie tolerujące silnych środków chemicznych. Odpowiednie zastosowanie środków czyszczących pozwala nam skutecznie usunąć nawet uporczywe plamy, a jednocześnie ograniczyć ryzyko przemoczenia dywanu wynikające z konieczności wykonania kilku przebiegów roboczych.

Copyright: Wyczyszczone. Projekt i realizacja: PodisPromotion