tel. 537 909 013

CZYSZCZENIE MATERACY

 

Wykonywane przez nas antyalergiczne czyszczenie materacy składa się z następujących etapów:
1. Trzepanie mechaniczne urządzeniami Kirby, posiadającymi m.in. rekomendację Centrum Zdrowia Matki Polki w zakresie profilaktyki przeciw alergii na roztocza kurzu domowego. Za pomocą wysoce wydajnego odkurzacza wyposażonego w specjalną turboszczotkę oraz system filtracji Hepa+ skutecznie usuwamy wszystkie zabrudzenia stałe znajdujące się głęboko wewnątrz materaca. Zabieg ten eliminuje nawet do 90% kurzu, roztoczy i ich odchodów oraz złuszczonego naskórka.

2. Dezynfekcja gorącą parą wodną o temperaturze 180 stopni Celsjusza. Aplikowana pod wysokim ciśnieniem gorąca para wodna przenika do wnętrza materaca. Wysoka temperatura błyskawicznie zabija roztocza i inne drobnoustroje (bakterie, wirusy, grzyby, pleśń itp.). Dodatkowo działanie temperatury działa denaturująco na uczulające odchody – zmiana struktury białka (podobnie jak podczas gotowania) neutralizuje jego szkodliwe, alergizujące działanie.

3. Aplikacja specjalistycznych preparatów ograniczających namnażanie się roztoczy w przyszłości. Zabezpieczenie powierzchnie materaca profesjonalnymi preparatami przeciw roztoczom kurzu domowego pozwala na dłużej zachować efekty wykonanego czyszczenia.

Opisana powyżej procedura czyszczenia materaca trwa około 1 godziny, jest wykonywana bez użycia żadnych środków chemicznych oraz umożliwia korzystanie z materaca bezpośrednio po zakończeniu czyszczenia, bez konieczności oczekiwania na jego wyschnięcia. Szczególnie widowiskowe jest pierwsze czyszczenie urządzeniem Kirby, które pozwala pozbyć się osadu biologicznego zbieranego niekiedy przez kilka lat. Zachęcamy do obejrzenia filmiku:

Zarówno trzepanie materacy jak i czyszczenie gorącą parą mogą zostać wykonane bez konieczności wyjmowania materaca z ramy łóżka. Zabieg jest całkowicie bezpieczny nawet dla małych dzieci. Nie stosujemy chemicznych środków czyszczących lub piorących. Korzystanie z łóżka lub materaca możliwe jest bezpośrednio po zakończeniu czyszczenia.

Trzepanie materacy wykonujemy urządzeniem KirbyAvalir 2. Usuwa ono kurz, roztocza i martwy naskórek zalegające nawet na głębokości 40 cm wewnątrz materaca!!! Trzepanie wykonywane jest bezpyłowo z bardzo dużą siłą uderzanego i zasysanego powietrza. Powierzchnie boczne materaca lub łóżka odkurzamy turboszczotką działającą na identycznych zasadach jak głowica trzepiąca odkurzacza. Całość zalegających zanieczyszczeń (kurz, roztocza i ich odchody, złuszczony naskórek) jest całkowicie pochłaniana przez antyalergiczny filtr HEPA+. Żadne drobne cząstki nie wydostają się z powrotem z odkurzacza. W podobny sposób odkurzane są poduszki, kołdry, koce i narzuty. Rekomendujemy zdjęcie poszewek przed czyszczeniem i założenie czystej pościeli na odkurzone łóżko. W pokojach dziecięcych dodatkowo odkurzamy zabawki pluszowe i przytulanki. Po zakończeniu czyszczenia istnieje możliwość zabezpieczenia materaca specjalnym spray'em na roztocza, neutralizującym alergeny i zapobiegającym ponownemu namnażaniu.

Dezynfekcja materaca para wodną
Czyszczenie gorącą parą wodną, to najskuteczniejszy sposób walki ze wszelkimi drobnoustrojami zamieszkującymi materace oraz łóżka. Para wodna o temperaturze przeszło 180 stopni Celcjusza, błyskawicznie zabija roztocza, bakterie, wirusy oraz inne pasożyty mogące powodować objawy chorobowe bądź pogorszenie samopoczucia domowników. Krótkotrwałe działanie wysokiej temperatury wystarcza, by skutecznie zdezynfekować łóżko lub materac. Dezynfekcja materacy za pomocą pary wodnej to w pełni naturalna metoda czyszczenia, polecana szczególnie wszystkim osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry i nie tolerującym detergentów i innych środków chemicznych. Wykorzystanie gorącej pary wodnej do dezynfekcji łóżka jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż stosowanie środków roztoczo- lub bakteriobójczych. Niewielkie ilości wody wykorzystywane podczas dezynfekcji materaca parą wodną nie powodują ryzyka przemoczenia. Po zakończeniu czyszczeniu parą materac pozostaje praktycznie suchy.

Pranie materacy Karcherem

Absolutnie nie polecamy tej metody czyszczenia materaca i nie wykonujemy takiej usługi.

Dlaczego? Po pierwsze ze względu na ryzyko przemoczenia materaca. Metoda prania ekstrakcyjnego, dobrze sprawdza się w przypadku prania dywanów oraz tkanin obiciowych pokrywających meble tapicerowane. Grubsze tkaniny tapicerskie nie przepuszczają dużych ilości wody do wnętrza mebla – natryskiwana ciecz efektywnie wypłukuje zabrudzenia z materiału i może zostać skutecznie odessana w trakcie prania. Cienkie obicie materaca i inna struktura jego wypełnienia sprawia, iż duża ilość wody przedostaje się głęboko do jego wnętrza. Wilgoć zgromadzona w strukturach wewnętrznych materaca połączona z ciepłem wydzielanym przez ciała śpiących domowników stanowią doskonałe warunki dla rozwoju szkodliwych drobnoustrojów i pleśni Drugim powodem, dla którego nie powinniśmy prać materaca odkurzaczem piorącym jest wykorzystanie środków chemicznych. Specjalistyczne preparaty stosowane w procesie płukania ekstrakcyjnego są co prawda bezpieczne dla domowników niemniej jednak pozostają one we włóknach materaca i mogą działać drażniąco (zwłaszcza na małe dzieci) w trakcie całonocnego kontaktu. I wreszcie ostatni argument, acz może i najbardziej pragmatyczny. Takie pranie zazwyczaj mało skuteczne. Trudno oczekiwać, że plamy które nie chcą ustąpić podczas odplamiania i godzinnego prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza znikną w wyniku chwilowego działania wody ze środkiem piorącym aplikowanej przez odkurzacz piorący. Czyszczenie materacy wykonywane przez WYCZYSZCZONE pozwala zapewnić domownikom zdrowe i bezpieczne warunki snu. Oferowane przez nas czyszczenie materacy ma na celu nie tyle względy estetyczne (usunięcie plam i zabrudzeń) co pozbycie się czynników infekcyjnych gromadzących się wewnątrz materaca. Największym zagrożeniem dla alergików są roztocza kurzu domowego – materac na akumulację kurzu i złuszczonego naskórka (który gubimy w trakcie snu) będącego pożywieniem roztoczy oraz ciepło i wilgoć pochodzące od śpiących domowników stanowi idealny ekosystem dla rozwoju tych silnie uczulających pajęczaków.

Profilaktyczne czyszczenie materacy z roztoczy jest zabiegiem polecanym nie tylko dla alergików oraz osób, u których pojawia się nocny kaszel o nieustalonej przyczynie… Okresowa higienizacja materaca powinna być wykonywana przez wszystkich, którzy pragną ograniczyć conocną ekspozycję na szkodliwe czynniki infekcyjne.

Copyright: Wyczyszczone. Projekt i realizacja: PodisPromotion