tel. 537 909 013

DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ PARĄ I CZYSZCZENIE PAROWNICĄ

Czyszczenie gorącą parą to oferta skierowana do osób wymagających w pełni bezpiecznego, antyalergicznego czyszczenia bez stosowania żadnych środków chemicznych. Gorąca, sprężona para o temperaturze 180 stopni Celcjusza skutecznie oddziela zabrudzenia od czyszczonych powierzchni oraz działa dezynfekująco.

Czyszczenie parowe jest praktycznie jedyną akceptowalną metodą prania materacy (tradycyjne pranie ekstrakcyjne materaca prowadzić może do zainfekowania jego wnętrza zarodnikami grzybów i pleśni).

Z tego względu czyszczenie parowe to zabieg szczególnie polecany w pomieszczeniach zajmowanych przez małe dzieci, jako element profilaktyki przeciw alergii, pasożytom i nawracającym infekcjom.

Okresowo wykonywana dezynfekcja gorącą parą materacy, pościeli, dywanów, maskotek i innych przedmiotów, z którymi maluchy mają codzienny kontakt jest świetnym sposobem ochrony przez wszelkimi czynnikami infekcyjnymi.

Myjki parowe są skutecznym narzędziem dezynfekcji (termicznej), ograniczając wykorzystywanie środków chemicznych. Przeprowadzone dotychczas badania dowodzą, że sucha para jest efektywnym rozwiązaniem w usuwaniu elementów, które odporne są na standardowe czyszczenie chemiczne, takich jak szczepy bakterii (np. salmonella, gronkowiec, paciorkowiec), wirusy, pleśń, grzyby, drożdże, pluskwy. Dodatkowo zastosowanie razem z odkurzaczem wyposażonym w filtr HEPA pozwala na eliminację kurzu, pyłków, zarodników, roztoczy i alergenów.

 

1. Naturalne i ekologiczne
Gorąca para pozwala skutecznie usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia z czyszczonych powierzchni bez konieczności stosowania detergentów i innych chemicznych środków czyszczących. Pod wpływem wysokiej temperatury cząstekczki brudu odspajają się od tkaniny lub powierzchni i mogą zostać z łatwością usunięte za pomocą zintegrowanego odkurzacza parowego (czyszczenie dywanów, materacy i tapicerki, mycie okien) lub za pomocą delikatnej ściereczki z mikrofibry (czyszczenie fug, mycie glazury, terakoty, gresu, armatury).

Posiadane przez nas urządzenie posiada opcję równoległej aplikacji środka czyszczącego. Korzystamy z tej opcji uzupełniając wykonywane przez nas zabiegi aplikacją lanoliny. Jest to w pełni bezpieczny i naturalny środek wspomagający czyszczenie. Pomaga ona w usuwaniu tłustych zabrudzeń, a jednocześnie nadaje miękkość i połysk czyszczonym powierzchniom

 

2. Perfekcyjna czystość
Powierzchnie twarde, takie jak szyby, lustra, glazora, tereakota czy gres porowate. Nawet gładkie powierzchnie, obserwowane pod mikroskopem pokryte są drobnymi szczelinami i nierównościami, w których gromadzą się wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Tradycyjne mycie takich powierzchni, nawet przy zastosowaniu silnych detergentów lub środków czyszczących nie jest w stanie skutecznie usunąć zabrudzeń i drobnoustrojów osadzonych w mikroszczelinach.

Gorąca para aplikowana pod wysokim ciśnieniem dokładnie penetruje wszystkie pory i szczeliny, usuwając z nich brud. Kilkukrotnie wykonywaliśmy test, w trakcie którego jedną cześć powierzchni dokładnie czyściliśmy w sposób tradycyjny (szmatką z detergentem), a drugą - za pomocą gorącej pary. Fragmenty poddane czyszczeniu parowemu były nie tylko wizualnie czystsze, ale również zdecydowanie gładsze i przyjemniejsze w dotyku.

 

3. Działanie dezynfekujące

Czyszczenie parowe to idealny sposób na pozbycie się wszystkich szkodliwych drobnoustrojów. Wysoka temperatura błyskawicznie zabija:

  • roztocza kurzu domowego,
  • zarodniki pleśni,
  • bakterie i wirusy,
  • owsiki, lambrie i inne pasożyty,
  • pchły, wszy i inne insekty,

Z tego względu czyszczenie parowe to zabieg szczególnie polecany w pomieszczeniach zajmowanych przez małe dzieci, jako element profilaktyki przeciw alergii, pasożytom i nawracającym infekcjom.

Okresowo wykonywana dezynfekcja gorącą parą materacy, pościeli, dywanów, maskotek i innych przedmiotów, z którymi maluchy mają codzienny kontakt jest świetnym sposobem ochrony przez wszelkimi czynnikami infekcyjnymi.

 

Czyszczenie parowe materacy

Czyszczenie za pomocą gorącej pary jest praktycznie jedyną akceptowalną metodą prania materacy. Pranie ekstrakcyjne (polegające na natryskiwaniu i odsysaniu dużych ilości wody ze środkiem czyszczącym) bardzo często kończy się przemoczeniem materaca. Z tego miejsca właściwie już tylko krok do zainfekowania materaca zarodnikami grzybów lub pleśni...

Z tego względu czyszczenie materacy wykonywane przez firmę WYCZYSZCZONE składa się z dwóch etapów: bezypłowego trzepania urządzeniami Kirby (fizyczne usuwanie kurzu i roztoczy) oraz dezynfekcji gorącą parą wodną.

Czyszczenie parowe zabija roztocza i bakterie zamieszkujące w materacu - wysoka temperatura w kilka sekund eliminuje wszystkie szkodliwe drobnoustroje, które mogą skolonizować materac w toku normalnego użytkowania. Tak wykonany zabieg jest szczególnie polecany dla osób cierpiących na alergię na roztocza kurzu domowego oraz wszystkich, którym zależy na zapewnieniu sobie i swoim najbliższym zdrowego i bezpiecznego mikroklimatu w sypialni.

 

Czyszczenie dywanów gorącą parą

Oferta parowego czyszczenia dywanów skierowana jest do osób oczekujących bezpiecznego, naturalnego prania dywanów bez użycia środków chemicznych. Zaletą tej metody czyszczenia, oprócz braku zastosowania chemii, jest także możliwość normalnego korzystania z dywanu praktycznie po zakończeniu prania. Dywany są praktycznie suche - gorąca para wodna nie pozostawia resztkowej wilgoci w runie dywanie.

Oczywiście, w przypadku silniejszych zabrudzeń czyszczenie parowe nie jest w stanie zapewnić takich samych rezultatów jak pranie ekstrakcyjne z zastosowaniem dużych ilości wody oraz specjalistycznych środków piorących. Dlatego też, pranie dywanów gorącą parą polecamy w następujących sytuacjach:

  • czyszczenie dywanów w pomieszczeniach, przeznaczonych dla małych dzieci (dezynfekcja dywanów i usunięcie roztoczy, bakterii i innych czynników infekcyjnych),
  • czyszczenie dywanów w mieszkaniach osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, nie tolerujących środków chemicznych (w przypadku nadwrażliwości na detergenty czyszczenie parą jest jedynym dopuszczalnym sposobem na usunięcie zabrudzeń).
  • szybkie odświeżenie dywanu lub wykładziny (powierzchnie lekko zabrudzone nie wymagające dogłębnego czyszczenia), bez konieczności czekania na jego wyschnięcie.

Czyszczenie parowe można wykonywać wyłącznie na dywanach dobrze tolerujących wysokie temperatury. Z tego względu dywany wełniane i inne dywany wykonane z włókien naturalnych nie powinny być czyszczone parą, gdy może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Natomiast w przypadku dywanów syntetycznych i akrylowych czyszczenie gorącą parą jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i możliwym do regularnego stosowania.

 

Mycie okien bez detergentów

Dysponujemy specjalnymi końcówkami umożliwiającymi perfekcyjne umycie okien za pomocą gorącej pary wodnej. Mycie okien gorącą parą wodną pozwala uzyskać krystaliczną czystość, bez stosowania detergentów. Dodatek naturalnej lanoliny pozwala pogłębić i utrywalić połysk, dzięki czemu nasi klienci mogą dłużej cieszyć się czystymi oknami.

 

Mycie posadzek

Gorąca para to doskonały sposób na dezynfekcje i gruntowne mycie terakoty, glazury czy gresu. Wysoka temperatura i ciśnienie z jakim uderza w powierzchnię pozwala usunąć stare zabrudzenia ze szczelin. Czyszczenie parowe to doskonały sposób na gruntowne odświeżenie łazienki lub kuchni - połączenie wysokiej temperatury z naturalną lanoliną przywraca czystość i blask nawet kilkunastoletniej glazurze.

 

Czyszczenie fug

Usuwanie zabrudzeń i przebarwień z fug to jedna z mniej przyjemnych prac domowych. Dzięki możliwości wykorzystania urządzenia parowego, zabieg ten może zostać wykonany szybko i bez konieczności mozolnego szorowania szotką szczelin i zakamarków. Oderzenie pary z wąskiej końcówki szczelinowej skutecznie wybija zabrudzenia ze szczelin i fug, sprawiając że znów stają się białe...

 

 


Copyright: Wyczyszczone. Projekt i realizacja: PodisPromotion