tel. 537 909 013

OFERTA DLA ŻŁOBKÓW i PRZEDSZKOLI

 

Prowadząc sieć żłobków, przygotowaliśmy specjalną ofertę w oparciu o własne doświadczenie. Przez 8 lat pracy z najmłodszymi dziećmi, wiemy jak zapewnić im najlepsze warunki. Przeglądając oferty firm, zajmujących się czyszczeniem pomieszczeń, nie znaleźliśmy odpowiedniej oferty, skierowanej typowo dla żłobków i przedszkoli. Stąd narodził się pomysł, na założenie firmy WYCZYSZCZONE. Opracowaliśmy autorski, wieloetapowy program czyszczenia dla żłobków/przedszkoli i innych pomieszczeń używanych przez dzieci.

Wykonujemy bezpyłowe trzepanie oraz czyszczenie parowe wszystkich dywanów, wykładzin, materacyków i maskotek znajdujących się w salach dziennych. Korzystamy ze sprawdzonych, profesjonalnych urządzeń posiadających pozytywną rekomendację Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Centrum Alergologii w Łodzi w zakresie eliminacji roztoczy, zapobieganiu zaostrzeniom astmy oraz profilaktyki antyalergicznej.

I. Trzepanie bezpyłowe
Dysponujemy specjalistycznymi urządzeniami firmy Kirby, który umożliwia głębokie, bezpyłowe wytrzepanie dywanu lub materaca bez konieczności wynoszenia go z pomieszczenia. Stosowana przez nas technologia trzepania znakomicie usuwa piasek, pył, kurz czy roztocza z czyszczonych powierzchni. Gwarantujemy wielokrotnie wyższą skuteczność niż tradycyjne odkurzacze. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Nie korzystamy z żadnych środków chemicznych, całość zanieczyszczeń pozostaje w worku odkurzacza wyposażonym w niezwykle skuteczny filtr HEPA+ MicronMagic zatrzymujący 99.97% zanieczyszczeń. Czyszczenie mechaniczne za pomocą urządzeń Kirby skutecznie eliminuje kurz, pył i roztocza z otoczenia dzieci. Z kolei dezynfekcja gorącą parą wodną jest doskonałym sposobem na profilaktykę przeciwko wszystkim zagrożeniom bakteriologicznym i pasożytom. Pakiet usług adresowanych do żłobków i przedszkoli obejmuje również trzepanie materacyków oraz zabawek dziecięcych (pluszaków). Przedmioty te gromadzą duże ilości kurzu, stając się jednocześnie idealnym siedliskiem roztoczy, a maluchy przytulając je narażone są kontakt ze szkodliwymi alergenami.

II. Czyszczenie parowe
Czyszczenie dywanów i maskotek z zastosowaniem pary wodnej o temperaturze ponad 180 stopni Celcjusza błyskawicznie zabija roztocza, bakterie, wirusy i pasożyty stanowiące zagrożenie dla dzieci. Usługa czyszczenia parowego jest szczególnie polecana w przypadku wykrycia w przedszkolu bądź żłobku przypadków wszawicy, zakażenia pasożytami lub infekcji o podłożu grzybiczym. Czyszczenie jest w pełni bezpieczne dla dzieci. Nie stosujemy żadnych środków chemicznych. Korzystanie z sali możliwe jest bezpośrednio po zakończeniu przez nas pracy. Powtarzany co 3-4 miesiące zabieg wydatnie ogranicza poziom ekspozycji na alergeny i inne szkodliwe czynniki, zapewniając maluchom zdrowe i bezpieczne warunki do codziennej aktywności. Parą czyścimy i dezynfekujemy wykładziny, dywany, leżaczki przedszkolne, podłogi, zabawki itd.

Jak często należy prać wykładziny w przedszkolach?

Dlaczego profesjonalne, antyalergiczne czyszczenie sal dziecięcych jest tak ważne? Dywany i wykładziny stanowią doskonałe miejsce dla gromadzenia się kurzu i rozwoju roztoczy. Regularna ekspozycja na alergeny stanowi obciążenie dla układu odpornościowego dzieci - może powodować nie tylko pogorszenie samopoczucia ale także rozwój alergii. Tradycyjne odkurzacze wykorzystywane w przedszkolach (również te droższe, posiadające filtr wodny) zbierają jedynie widoczne zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni dywanu. Nawet w często odkurzanych dywanach mogą znajdować się znaczne ilości cząstek niekorzystnie wpływających na zdrowie i samopoczucie maluchów. Dodatkowo, materace dziecięce, maskotki i pluszaki są zwykle pomijane przy codziennym sprzątaniu. Tymczasem to doskonałe miejsce do gromadzenia się kurzu i namnażania się roztoczy.

 


Okresowe, gruntowne czyszczenie pomieszczeń powinny być wykonywane przez przedszkola co najmniej 2-3 razy w roku. Pranie dywanów i wykładzin raz do roku, w przerwie wakacyjnej sprawia, iż przez większość czasu maluchy są codziennie narażone na działanie czynników infekcyjnych. Koszt takiego zabiegu to zazwyczaj jedynie 3 do 5 PLN w przeliczeniu na jedno dziecko. Tak mała kwota wystarczy, by wydatnie ograniczyć ryzyko rozwoju alergii u dzieci oraz zapewnić im zdrowe warunki do codziennego pobytu. Warto zainteresować tą ofertą dyrekcję lub radę rodziców placówki, do której uczęszcza Twoje dziecko... Z naszej oferty regularnie korzystają przedszkola, żłobki i szkoły językowe działające na terenie Trójmiasta i sąsiednich miejscowości.

Skontaktuj się z nami, by otrzymać ofertę

 


Copyright: Wyczyszczone. Projekt i realizacja: PodisPromotion