tel. 537 909 013

O NAS

Pomysł na rozpoczęcie działalności WYCZYSZCZONE pojawił się, gdy wraz z żoną szukaliśmy oferty na kompleksowe wyczyszczenie połączone wraz z dezynfekcją dywanów, wykładzin, zabawek i ogólnie wyposażenia w żłobkach. Prowadzimy w trójmieście sieć żłobków dla dzieci. Co jakiś czas zamawialiśmy firmę zajmującą się praniem wykładzin. Niestety 99% firm na rynku oferuje zwykłe pranie na mokro Karcherem lub podobnym odkurzaczem piorącym. Nie byliśmy do końca przekonani do tego typu usług, ponieważ takie pranie jest tylko powierzchowne, przy użyciu chemii nie wiadomego pochodzenia (nie wiadomo czy do końca bezpiecznej dla dzieci). Poza tym dalej nie było mowy o dezynfekowaniu, a uważamy, że raz na jakiś czas taki zabieg w żłobku jest konieczny. Dywany, wykładziny, pluszaki to siedlisko bakterii, wirusów, kurzu, alergenów….zwykłe pranie na mokro nie usunie tego wszystkiego z wnętrza dywanu, tylko zmyje powierzchowne plamy.

Zaczęliśmy czytać i pogłębiać swoją wiedzę na temat sposobów i możliwości dokładnego czyszczenia pomieszczeń w których przebywają dzieci. Dopiero teraz wiemy, jak to powinno wyglądać. Czyszczenie wykładzin/dywanów powinno przebiegać wieloetapowo: najpierw dokładne, dogłębne wytrzepanie całego brudu, kurzu ze środka, później usunięcie widocznych plam gorącą parą – tylko pranie gorącą parą zapobiega przemakaniu dywanu, które sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Dodatkowo, i co najważniejsze – para, która osiąga temperaturę 180 stopni Celcjiusza, doskonale odkaża i dezynfekuje, zabijając wszystkie bakterie, wirusy, roztocza, pasożyty, grzyby itp. Na koniec dywan powinien być zabezpieczony (spryskany) specjalnym preparatem antyalergicznymna roztocza, neutralizującym alergeny i zapobiegającym ponownemu ich namnażaniu.

 

Nie jesteśmy kolejną firmą zajmującą się praniem tapicerek i dywanów 😉


Specjalizujemy się głównie w profesjonalnym czyszczeniu wykładzin oraz pomieszczeń przeznaczonych na pobyt dzieci oraz profesjonalnym, antyalergicznym czyszczeniem materacy. Szczegółowy opis oferty, metod naszej pracy, opis sprzętu na którym pracujemy itd. Znajdziecie Państwo na pozostałych podstronach naszej strony! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

PROFESJONALNY SPRZĘT

Nowoczesne, profesjonalne urządzenia, których używamy podczas czyszczenia posiadają m.in. pozytywną rekomendację Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Polki oraz Centrum Alergologii w Łodzi, a metody które stosujemy są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

EKOLOGICZNE ŚRODKI CHEMICZNE


Dobór odpowiedniego środka jest kluczowy do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Dobieramy takie, które są skuteczne, a zarazem bezpieczne dla alergików i małych dzieci. Środki posiadają m.in. certyfikat GreenGruar Children & School.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Copyright: Wyczyszczone. Projekt i realizacja: PodisPromotion