tel. 537 909 013

EKOLOGICZNE ŚRODKI CHEMICZNE

 

Dobór odpowiedniego środka jest kluczowy do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Dobieramy takie, które są skuteczne, a zarazem bezpieczne dla alergików i małych dzieci.

W dużym uproszczeniu środki, z których korzystamy podczas czyszczenia dywanów i tapicerki możemy podzielić na trzy główne grupy:


Prepspray

Zadaniem prepspray'u jest wstępne rozpuszczanie brudu przed praniem dywanu lub kanapy odkurzaczem piorącym. W procesie prania (a właściwie płukania) wodnego czas działania środków czyszczących jest bardzo krótki (urządzenie natryskuje i od razu odsysa płyn wykorzystywany do prania), w trakcie profesjonalnego czyszczenia dywanów, wykładzin, kanap, narożników, foteli czy krzeseł ważne jest wykonanie prania wstępnego.Zadaniem presprayu jest oddzielenie zabrudzeń od włókien tkaniny, by umożliwić ich łatwe wypłukanie w ostatnim etapie czyszczenia. Środki te nanosi się na czyszczoną powierzchnię za pomocą rozpylacza ciśnieniowego i pozostawia na kilka minut (tak by rozpuściły brud, ale nie zdążyły wyschnąć). Zarówno odplamiacze jak i silniejsze prespraye mają zazwyczaj silny odczyn zasadowy, ich pozostawienie bez płukania w dywanie niechybnie spowodowałoby powstanie odbarwień. Dlatego mogą być one stosowane wyłącznie jako przygotowanie powierzchni do prania ekstrakcyjnego.Dobór odpowiedniego środka jest kluczowy do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Wybór prepspray zależy od rodzaju tkaniny, stopnia i charakteru zabrudzeń. W przypadku pomieszczeń, z których korzystają małe dzieci korzystamy z najbezpieczniejszego na rynku środka Chemspec DFC 210 (wyprodukowany w 100% ze składników naturalnych, nie zawiera żadnych substancji zapachowych dzięki czemu jest bezpieczny dla alergików i małych dzieci, zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA); posiada certyfikat GreenGruar Children & School). W przypadku najsilniejszych zabrudzeń  na tkaninach syntetycznych aplikujemy tzw. Traffic Line Cleaner – bardzo silny prepspray o wysokim odczynie zasadowym.

 

 

Odplamiacze

Odplamiacze to silne środki do stosowania miejscowego, w celu wywabienia najtrudniejszych plam. W tej grupie występuje największa specjalizacja, oprócz odplamiaczy „ogólnego przeznaczenia” dostępne są również środki przeznaczone do usuwania różnego typu plam (np. z spożywczych, krwi, moczu). Są to środki o bardzo silnym działaniu powodujące ryzyko wystąpienia odbarwień, dlatego przed ich zastosowaniem konieczne jest wykonanie testu stabilności koloru na niewidocznej części tkaniny. Nasza firma korzysta zarówno z odplamiaczy uniwersalnych (Prochem Stain Pro), jak i specjalistycznych przeznaczonych do usuwania plam białkowych, czy barwników czerwonych - krew, wino, tanina (np. Chemspec Rust Remover).

 

 

Środki do prania (płukania) parą

Rozcieńczane z wodą w trakcie przygotowania płynu na potrzeby ostatniego etapu prania. Wbrew obiegowej opinii w małym stopniu działają na brud (tak jak pisałam wcześniej ich czas działania jest bardzo krótki), ich główną rolą jest neutralizacja środków użytych na wcześniejszych etapach czyszczenia. Część łagodnych środków, o odczynie ph lekko kwasowym może być (w zależności od stężenia) stosowana zarówno jako prepspray jak i środek do prania.
Wykonując pranie dla naszych klientów korzystamy z różnych środków, które dobieramy z uwzględnieniem rodzaju tkaniny oraz preparatów stosowanych na wcześniejszych etapach prania. W tej roli świetnie sprawdza się środek Prochem Fibre & Fabric Rinse. Jest to detergentowy preparat do czyszczenia i płukania w jednym; zawarte w nim sole neutralizujące skutecznie wypłukują silne środki do prania wstępnego. Jest dla nas pierwszym wyborem przy praniu dywanów i tapicerek wełnianych - posiada certyfikat Woolsafe i jednocześnie pozostawia tkaninę miłą w dotyku (miękką, bez uczucia szorstkości).Gamę uniwersalnych środków do płukania ekstrakcyjnego (takich jak Chemspec Formula 90) uzupełniają preparaty specjalistyczne umożliwiające nie tylko wypłukiwanie brudu i neutralizację prepspray, ale również eliminację przykrych zapachów. Właściciele czworonogów z pewnością docenią pranie wykonywane przez nas z zastosowaniem Prochem Neutra-Soft – jest to środek, który skutecznie eliminuje osady moczu i jego zapach.Oczywiście w firmie specjalizującej się w czyszczeniu antyalergicznym nie może zabraknąć również preparatów przeznaczonych dla osób o niskiej tolerancji na środki chemiczne - płyn Tersus EX920 HyperSensitivity Care Rinse z serii Responsible Care (produkty w pełni naturalne, produkowane z ziaren warzyw i owoców, nie zawierają pestycydów, środków zapachowych, rozpuszczalników, substancji lotnych VOC).

 

 

 

Spray na roztocza

Dostępne produkty dostępne są w formie sprayu lub kropli, które stosuje się na powierzchni, która chcemy zabezpieczyć przeciw roztoczom. Spray na roztocza jest bardzo łatwy w zastosowaniu w warunkach domowych. Przeciętne opakowanie każdego ze środków wystarcza na kilka aplilkacji.

 

Copyright: Wyczyszczone. Projekt i realizacja: PodisPromotion